Ateliér NIC NENI MOC

Seznamte se prosím...

 

PAVLÍNA PECKO

Ostřílená mozaikářka původem z údajně nejhoršího města v republice - Orlové - se věnuje této specifické formě zedničiny více než 15 let. Jejím životním posláním je omozaikovávání kdečeho, na čem drží lepidlo a spárovačka. Rajcují ji především kvalitní materiály nebo i obyčejné věci denní potřeby, ze kterých vykouzlí pokaždé něco, co s původní věcí nemělo nikdy nic společného. Z krytky na hajzlpapír navrhne luxusní šperk, ze starého křišťálového lustru od popelnic naušnice a porcelánovou berušku narve rokokovému jelínkovi, ve zlatém rámu, silikonem do prdele. Punkový přístup k životu, naplněný humorem, který by se dal shrnout slovem JEBAT! stává se krom požitků zásadní esencí této vášnivé řemeslnice. V roce 2016 spoluzaložila ateliér ŠAMAMKY v Braníku, kde se souběžně věnuje své další tvorbě. Kávička, pivečko, džojntíček, pokecat s kámoškama, znáte to… Od osudového setkání spolupracuje s Alešem Výmolou.

ALEŠ VÝMOLA

Miluje život, improvizaci a absurditu světa. Tvoří potrhlé punkové plakáty a absurdní mozaiky, ve kterých se jeho láska a pohled na svět prolíná s řemeslem.
Kombinuje typografii, absurdní nápisy a emotivní výstřiky opičí části mozku s precizní technikou nahodilosti a božské nedokonalosti.
Protože nikdy nic neočekává, je také vždy neuvěřitelně překvapen a šťasten z výsledků své práce. Jeho oblíbený drink je kromě vína a únětického piva Slivovica, jelikož bůh je uvnitř. Pochází ze Slovácka a momentálně žije a tvoří mozaiky spolu s Pavlínou Pecko v Bráníku. Na záchodě mají klasické bílé obkladačky z falešného mramoru.

NIC NENI MOC!

punkrokokový ateliér

Pavlína Pecko & Aleš Výmola

603 149 812, 777 143 088

Ke Krči 16, 147 00 Praha 4, Braník, Česko

© 2020 Nic není moc!